Kína határozottan elítélte az Irán ellen végrehajtott amerikai légicsapásokat
A támadás súlyosan megsértette az ENSZ alapokmányát, a kínai külügyminisztérium szóvivője pedig felszólította az országokat, hogy érjenek el mielőbbi tűzszünetet.
A támadás súlyosan megsértette az ENSZ alapokmányát, a kínai külügyminisztérium szóvivője pedig felszólította az országokat, hogy érjenek el mielőbbi tűzszünetet.
Egyelőre nem világos, hogy a bombázások következtében szabadulhatott-e ki radioaktív anyag.
Ez az a fegyver, amely alkalmas lehet Irán nukleáris létesítményeinek megtámadására.
Izrael komoly csapást mért már az iráni nukleáris képességre, de a legfontosabb célpont, Fordo, ahol több ezer urándúsító centrifuga üzemel, még sértetlen, mert mélyen a föld alatt van. Egyedül az USA-nak van olyan bombája, amely elpusztíthatná, ezért is nagy kérdés, hogy az amerikaiak belépnek-e a háborúba.
Az elnök a rabszolgaság eltörlésének emléknapján állt elő legújabb ötletével.
A sajtótitkár szerint az elnök a diplomáciai megoldásban érdekelt, de erőt sem fél alkalmazni.
De azért mindenféle dolgokról tárgyalnak az amerikaiakkal.
Trump a G7-csúcsról hazatérve arról beszélt, hogy célja nem az átmeneti tűzszünet, hanem „egy végleges, valódi befejezés”.
Donald Trump arról is írt, hogy tudják, hol van az ajatollah, de nem ölik meg. Legalábbis egyelőre.
Két repülőgép-hordozó lesz a térségben, a Nimitzet a Dél-kínai-tengerről irányították át.
Az újabb találkozó Moszkvában lett volna, hétvégén Donald Trump arról beszélt Vlagyimir Putyinnak telefonon, csalódott, hogy az ukrajnai háború lezárásában nincs előrelépés.
Los Angelesben és Atlantában folytatódtak a tüntetések, miközben az ország fővárosában minden idők legnagyobb katonai felvonulását rendezték meg.
Wayne Ivey felsorolta, mi vár a rendbontókra.
Először 2020-ban ítélték el szexuális zaklatás miatt, majd 2022-ben is hoztak ellene egy ítéletet, amit tavaly hatályon kívül helyeztek.
A hírhedt támaszpontra több ezer illegális bevándorlót küldene a Washington Post szerint az amerikai kormány köztük baráti, európai országok állampolgárait is.
A techmilliárdos megbánást tanúsított, miután összeveszett Donald Trumppal, és több posztban is súlyos vádakat fogalmazott meg az elnökkel szemben.
A város polgármestere és Kalifornia kormányzója is nyugalomra szólított fel, miután Trump a Nemzeti Gárda után a tengerészgyalogságot is kivezényelte a bevándorlási hatóság akciói miatt utcára vonult tüntetők megfékezésére.
Khaby Lame, aki a Met-gálán is részt vett, a hatóság szerint tovább maradt, mint amennyit a vízuma lehetővé tett.
Donald Trump a kemény rendpárti elnök szerepét igyekezett magára ölteni, de minden jel szerint az, hogy a Nemzeti Gárdát és a tengerészgyalogságot is kivezényelte a Los Angelesben péntek óta tüntető emberek ellen, csak eszkalálta a helyzetet.
Tovább folytatódnak a Los Angeles-i zavargások, tovább folytatódik az amerikai elnök és a kaliforniai kormányzó csatája is.